Do Košíc sa blíži farebný rodinný beh

20. mája 2015

Päť kilometrová trať behu „Farbám neujdeš" prinesie aj do Košíc nezabudnuteľný zážitok. Zo štartu vybehnú všetci registrovaní bežci v bielom tričku, na každom kilometri trasy na nich budú tzv. sypači hádzať sýte dúhové práškové farby. Netrápte sa tým, za aký čas trať zabehnete. V behu neexistuje konkurenčné prostredie, meranie času, alebo vekové limity. Stačí jediné – vydať sa na trasu dlhú 5km behom, tancom, či chôdzou a nechať sa pritom zasypať farbami! 

„Farbám neujdeš je beh pre všetkých. Chceme priblížiť beh ako taký aj nebežcom a ľudom, ktorí majú strach z toho, že by pri normálnom behu nedobehli do cieľa. Farbám neujdeš je synonymom zábavy, emócii, zdravia a radosti. Farbám neujdeš nie je pretek. Cieľom je, aby s nami ľudia zažili ich doposiaľ najfarebnejšie dopoludnie, zabudli na všetky starosti a povinnosti a poriadne si to užili," popisujú ideu behu organizátorky behu Lenka Šoltésová a Kamila Špesová z EventCity.

Beh sa uskutoční v sobotu 30.05.2015 od 11:00 na ul. Hlavnej v Košiciach. Štartovné pre členov tímu (4 a viac ľudí) je 12 Eur a cena pre jednotlivca je 15 Eur, pre deti od 7 do 14 rokov je 7 Eur a deti do 6 rokov majú štartovné zadarmo. Registrácia prebieha online, na webovej stránke www.farbamneujdes.sk. Na všetkých prihlásených bežcov čaká štartovací balíček, ktorý obsahuje tričko, vrecko so sypkou farbou, štartovacie číslo a ďalšie drobné prekvapenia. Pre prvých 1500 bežcov máme pripravené aj farebné okuliare. Na trati bude navyše pre bežcov pripravené aj malé osvieženie. 

Farby sú základným znakom behu Farbám neujdeš, sú hygienicky nezávadné, testované a vyrobené z kukuričného škrobu a potravinárskeho farbiva. 

Dobehnutím do cieľa však ešte zďaleka nič nekončí. Na návštevníkov a účastníkov behu čaká párty plná dobrej hudby. Okrem koncertu Rytmusa a fotenia sa pri fotostene, tu nájdete aj detskú zónu a možnosti občerstvenia. A samozrejme nebude chýbať veľké množstvo farieb! Na štart sa spolu s dospelými a deťmi postavia aj mnohé známe osobnosti.

Farebné dopoludnie podporuje účasť hendikepovaných ľudí. Ambasádorom behu je Bekim, ktorého osud pripravil o možnosť ďalej behať a záštitu nad akciou Farbám neujdeš prebralo mesto Košice aj Slovenský paralympijský výbor. Časť z výťažku akcie a zisk z predaja modrej farby pôjde práve na podporu Slovenského paralympijského výboru. 

„Mesto Košice takéto podujatia víta. Sme mestom kvalitných športovcov, ktorí nás skvele reprezentujú doma i vo svete, ale aj množstvo športových nadšencov všetkých vekových kategórií. Podporujeme zdravý životný štýl a s tým súvisiaci rozvoj športových aktivít, budujeme nové športoviská a pomáhame mladým športovcom. Táto akcia prinesie do nášho mesta zábavu pre celé rodiny, no nezanedbateľný je aj jej charitatívny rozmer, takže touto cestou všetkých srdečne pozývam," povedala viceprimátorka mesta Košice, Renáta Lenártová, ktorá je zároveň aj a vedúcou projektu Európske mesto športu.