FAQ

Musím byť náruživým bežcom, ak sa chcem zúčastniť behu Farbám neujdeš?

Preboha, nie! Nemusíš! Už je dosť behov, kde ide len o kondičku. Farbám neujdeš je jednoducho bláznivý deň na 5kilometrovej trase vo víre farieb. Trasu si môžeš odbehnúť, prejsť, preliezť alebo aj preskákať na jednej nohe, proste si vyber, čo teba, tvoju rodinu a kamarátov bude najviac baviť!

Mám sa behu zúčastniť v tíme alebo ako individuálny bežec?

Rozhodni sa! Tím musia tvoriť minimálne 4 ľudia, ktorí potom dostanú zľavu na štartovnom. Vymyslíte si názov tímu a hlavne si môžete vzájomne pomôcť sa čo najviac zafarbiť. Nejde o štafetu, takže beh môžete dokončiť spoločne alebo kľudne každý zvlášť.

Čo nájdeš v štartovnom balíčku?

Štartovné zahŕňa: tričko, 2x balíček s farbou, TETOVAČKA Farbám Neujdeš, štartovacie číslo, občerstvenie na trati a ďalšie malé prekvapenia od partnerov akcie.

Môžem bežať aj s kočiarom a deťmi?

No jasné! Všetky deti mladšie ako 6rokov môžu behať s dospelým zadarmo a samozrejme sa nemusia registrovať!

Môžem si zobrať so sebou psa?

Už si niekedy videl psa od hlavy až po pazúry od farieb? Nevieme, či by sa to psíkom páčilo, takže beh bude bez psov a to isté platí aj o mačkách, fretkách, škrečkoch, hadoch, rybičkách a ďalších domácich miláčikoch.

Môže sa zúčastniť aj moja 100ročná babička?

No jasné! U nás neplatí žiadna veková hranica, ale nezabudnite, že deti nad 6 rokov sa musia riadne registrovať.

Je na preteku časový limit?

Žiadne limity! Nikoho z nás nezaujíma, kto je aký rýchly. Husté, čo? Farbám neujdeš nie je časovka, šprint, štafeta. Bežci  na našom preteku si idú svoje vlastné tempo, ktoré je im príjemné tak, aby si mohli beh čo najviac užiť.

Vrátite mi štartovné?

Jaj, bohužiaľ to nie je v našich silách. Ale na mieste si môžeš vyzdvihnúť svoj štartovací balíček. Alebo je tu ešte jedna možnosť - môžeš svoju registráciu prenechať niekomu inému, ale musíš to stihnúť najneskôr 7 dní pred pretekom.

Môžem si so sebou vziať foťák?

Samozrejme! A vyfotíte tie najfarebnejšie selfie všetkých dôb! No keďže sa okolie farebných zón premení na dážď farieb, odporúčame si fotoaparáty a mobily uzavrieť do nepremokavých obalov. 

Čo keď bude pršať?

Malý dáždik  neprekazí radosť z Farbám neujdeš. Naopak, vlhko farbám dodá ešte väčšiu sýtosť. Keby sa však na Košice valila prietrž mračien, sleduj náš web a svoj e-mail, kde ťa budeme o všetkom informovať.

Môžu sa diváci zúčastniť sprievodného programu? 

No jasné! Ale aby boli farební ako my, budú si môcť kúpiť vrecká s farbou a dodatočne sa zafarbiť. Pretože nikto Farbám neujdeš!

Môžem sa preobliecť do kostýmu?

WOW! Milujeme kostýmy.

Farby 

Farby sú hygienicky nezávadné, testované a vytvorené z farbív pridávaných do jedál. Aj napriek tomu je lepšie si farebný prášok nesypať priamo do očí a nevdychovať ho z plných pľúc. Ak si citlivý, doporučujeme si na beh pribaliť slnečné okuliare a na ochranu úst použiť šatku alebo masku proti prachu.

Zničia farby moje oblečenie?

Časť farby opadá z oblečenia sama krátko po akcii. Čím skôr sa oblečenie vyperie, tým lepšie sa zbavíš farieb (skrátka rovnaká poučka ako pre akúkoľvek inú špinu). Aj napriek tomu doporučujeme, aby ste si na seba vzali len to, čo vám nebude ľúto zafarbiť.

Stále nechápem tým farbám...

Pozdĺž trasy stretneš vysmiate beštie, ktorých jediným cieľom bude zaprášiť teba a tvoje okolie farebnou sprchou. Keď budú vyhadzovať farebný prášok do vzduchu, budeš mať pocit, že prebiehaš dúhou.

Môžem si  farby dokúpiť?

Ak by si mal farieb málo, v cieli budeš mať príležitosť zakúpiť si ľubovoľný počet balíčkov s farbou za dobrovoľný príspevok. Tieto peniaze následne darujeme Slovenskému paralympijskému výboru na podporu tých, ktorí si beh nemôžu uži tak, ako my. ;)

Budete nás v cieli nejako umývať ?

Naše farby z vás čiastočne opadajú, ale prečo sa hneď čistiť? Vlastne je to veľká zábava, stretávať po meste zafarbených ľudí, ktorí odchádzajú nadšení z Farbám neujdeš.

Registrácia

Kde si môžem vyzdvihnúť štartovací balíček?

Výdaj štartovacích balíčkov bude prebiehať deň pred behom a taktiež v deň behu priamo v mieste štartu. Detaily upresníme na webe  pred pretekom a všetkým prihláseným ich zašleme na e-mail.

Mám ešte jednu božskú otázku, koho sa môžem opýtať?

Ak sme nestihli na všetko, čo ťa zaujíma odpovedať, pošli nám otázku na email a my ti obratom odpovieme. A keď otázka bude fakt božská, zverejníme ju aj na našej oficiálnej fan page Farbám neujdeš.