Farbám Neujdeš na Slovensku vrcholí!

18. júna 2016

Dnes sa konal už 2. ročník najfarebnejšieho behu na Slovensku Farbám Neujdeš. Bratislavčania si ho mohli užiť už po druhýkrát. A tak sa aj stalo. Skvelú farebnú atmosféru si nenechalo újsť takmer 3500 účastníkov. Behom v Bratislave sa tento úspešný ročník končí a už teraz sa tešíme na ten ďalší v roku 2017, v poradí už tretí.

Farebná explózia v podobe behu Farbám Neujdeš sa predstavila v plnej kráse v Bratislave. I cez mierne prehánky sa počasie umúdrilo, vyšlo nám slniečko a bolo krásnych 26 stupňov a bežci sa tak mohli tešiť na svoj najfarebnejší deň v živote. Bratislavského behu sa zúčastnili tiež známe osobnosti. Muž s dobrým srdcom Filip Šebo ako aj známy slovenský Youtuber Expl0ited. Celú akciu odmoderoval Tomáš Ďutka. O zábavu sa zase postaral veľmi obľúbený hudobný interpret Mafia Corner, ktorý svojim famóznym výkonom dostal účastníkov do varu.

Farebný seriál sa okrem Bratislavy konal taktiež v Košiciach a tento rok po prvý krát aj v Banskej Bystrici. Celkom sa tak behu Farbám Neujdeš zúčastnilo 7500 tisíc nadšencov. K ďalšiemu výpočtu čísel patrí aj spotreba farieb, ktorá sa spotrebovala vo všetkých troch mestách, kde sa beh konal. Celkové množstvo použitej farby sa tak vyšplhalo na takmer 4 ton.

Pri rozdávaní radosti sa nezabudlo ani na deti z detského domovu, ktoré si tiež užili svoj najfarebnejší deň svojho života. Privítali sme viac ako 30 detí z Detského Domova Bratislava.

 

Farbám Neujdeš -Bratislava 2016 Farbám Neujdeš -Bratislava 2016 Farbám Neujdeš -Bratislava 2016 Farbám Neujdeš -Bratislava 2016 Farbám Neujdeš -Bratislava 2016